Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Krajská liga má staronového vládce – SKLÁŘE!

27.03.2017 | Filip Beneš

Po jednoleté odmlce ovládli Skláři opět krajskou ligu mužů. Pátý finálový zápas zvládli hokejisté od Sázavy výborně, svého soupeře téměř nepouštěli do žádných nebezpečných akcí. A po oddřeném utkání mohli radostně zvednout nad hlavu pohár pro vítěze krajské ligy a užívat si pocit radosti se svými fanoušky, kterých přijelo kolem stovky. Děkujeme!

5. kolo | Neděle 26.03.2017, 17:00
 

HC Kohouti Česká Třebová - HC Světlá nad Sázavou

1:4

0:2, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 35. Fúzik (Jindřich, Schejbal) - 9. Křišťan (Žák), 11. Doležal Jar. (Urban, Venc), 51. Žák (Včela O., Křišťan), 60. Křišťan (Žák, Včela P.) Vyloučení: 1:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Stav série: 2:3 - Světlá MISTR ligy!

Diváci: 1 316

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter (Ehrenberger) - Vondráček, Škvor, Krejnus, Lesák, Boruch, Váně, Fink - Hemský, Pelán, Pejcha, Schejbal, Jindřich, Fúzik, Zítka, Šimončič, Stehno, Zadina, Kavalír

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Koubský) - Fibikar, Šimka, Svoboda, Venc, Včela O., Šíma, Kořínek - Urban, Žák, Křišťan, Dušátko, Včela P., Dolinský, Špatenka, Kubát, Blažek, Doležal Jar.

Komentář
 
 
 

Skláři nastoupili do utkání se třemi trumfy v sestavě. Do utkání, i přes bolest zraněné nohy, nastoupil Jaroslav Doležal, za což si zaslouží velký obdiv a uznání. Skláři navíc povolali dva odpočaté hráče, čerstvé mistry ligy juniorů z Třebíče – Ondřeje Urbana a Honzu Šimku. A tento tah se vyplatil, Skláři mohli točit tři lajny.

1 316 diváků přilákalo na zimní stadion v České Třebové páté rozhodující finálové utkání. Mezi nimi samozřejmě nechyběli ani naši fanoušci, kterých přijelo více jak sto a neúnavně hnali svůj tým. Skláři začali na zimním stadionu Na Skalce aktivně. Již po pár minutách hry se po krásné průnikové přihrávce z obranného pásma dostal do úniku Michal Dolinský, ale jeho pokus mezi betony si brankář Nimmerrichter pohlídal. Skláři se nedlouho poté přeci jen gólu dočkali. Radim Křišťan se v útočném pásmu z ničeho nic dostal sám až před brankáře domácích a střelou na vyrážečku poslal hosty do vedení. A o sto deset sekund později se Skláři dostali do dvoubrankového vedení. Ondřej Urban zkusil z ostrého úhlu spíše střelu z nouze ctnost, o to větší bylo překvapení, že se puk přeci jen dostal za záda domácího brankáře! Domácím dělalo problém přejít přes pevnou světelskou obranu, i proto bylo skóre po první třetině 0:2 pro Skláře. O vyrovnanosti první třetiny svědčí počet zákroků obou brankářů, domácí brankář předvedl 17 úspěšných zákroků, zato Zvolánek na straně druhé měl o jeden zákrok méně, čili 16.

Do druhé třetiny si Skláři přenesli 115 sekund dlouho přesilovou hru, kterou nedokázali využít. Čtyři minuty po zahájení druhé třetiny předvedl své umění Jaroslav Žák, ten se v útočném pásmu prosmýkl mezi dvěma domácími obránci a najednou byl sám před brankářem. Žák sice nedokázal svůj bekhendový pokus dostatečně zvednout, ale předvedl nádhernou individuální akci. O deset minut později se gólu dočkali i domácí. V čase 34:42 se do přečíslení dva na jednoho dostal Ladislav Jindřich s Jakubem Fúzikem. První jmenovaný ideálně načasoval přihrávku na Fúzika, který tvrdou střelou překonal světelského brankáře. Po jeho střele zůstal Zvolánek ležet na ledě a ne jednomu světelskému fanouškovi pořádně zatrnulo. Naštěstí se Zvolda po chvíli zvedl a pokračoval dál v zápase. Domácí vstřelený gól nabudil, ale dobře zformovaná obrana hostů a excelentní Zvolánek už změnu skóre do konce třetiny nepovolili.

Dalo se čekat, že ve třetí třetině vlétnou domácí na Skláře se vší vervou, ale nijak velký drtivý tlak se nekonal. Budu se opakovat, ale téměř bezchybná obrana, v zádech s brankářem Zvolánkem, likvidovala jeden pokus za druhým. Ale i hosté párkrát zahrozili. Přesně v polovině třetiny dostal Jaroslav Žák přihrávku před brankáře, kde stál úplně a trestuhodně sám. Žák tuto příležitost taky ztrestal, když střelou na vyrážečku překonal domácího brankáře potřetí. Šest minut po obdržené brance si domácí vzali oddychový čas a o dvě minuty později, v čase 58:16, se odhodlali k power-play. Dlouhou početní výhodu domácí nevyužili, a když třináct sekund před koncem pečetil výsledek Radim Křišťan do prázdné branky, bylo jasno, kam poputuje pohár pro vítěze krajské ligy. Po roční odmlce se pohár opět podívá k soutoku Sázavky se Sázavou!

Skláři odehráli s Kohouty nádhernou a napínavou sérii se šťastným koncem pro nás. Nezbývá než poděkovat našemu soupeři za skvělé hokeje a již teď se těšíme na novou sezónu.

Hoši DĚKUJEME!!!

 
 
 
Ohlasy

 
 

Fotogalerie
Aktuální články
HC Světlá má nového předsedu - Miroslava Sklenáře

Na Valné Hromadě spolku HC Světlá nad Sázavou, která se konala 7. 6. 2017 ve Sportovním centrum Pěšinky byl mimojiné zvolen...

 
DĚTSKÝ DEN S HOKEJEM

Na nedělní dopoledne si připravil hokejový klub sportovní akci plnou soutěží, hokejové zábavy a různých odměn pro děti. Loni se stejné...

 
LETNÍ NÁBOR PRO KLUKY A HOLKY

Máte doma nezbedu, co je k neutáhání, který pořád někde pobíhá a neposedí. Nebo hledáte pro svou ratolest kamarády, se kterými může...

 
Statistiky Sklářů po konci sezony
 
Mistrovský double Jiřího Přibyla
 
Střelecké trápení Sklářů zapříčinilo šťastnou výhru soupeře
 
Pojď hrát hokej
Nábor
Utkání
Muži | Středa 06.09.2017, 18:30
VS.
Čáslav - Světlá nad Sázavou
 
Muži | Pátek 08.09.2017, 18:00
VS.
ŽakysTeam - Světlá nad Sázavou
 
Starší dorost | Sobota 09.09.2017, 17:00
1. kolo
VS.
Světlá nad Sázavou - Chotěboř
 
Starší dorost | Neděle 10.09.2017
2. kolo
VS.
Velké Meziříčí - Světlá nad Sázavou
 
Fanshop
Fanshop
Lyoness
Lyoness
Instagram
Instagram
 
HC Světlá nad Sázavou - kontakt: j.krajicek@email.cz RSS