Ve třetím utkání třetí výhra

19.09.2016 | Filip Beneš

Neděle 18. září nabídla světelským fanouškům třetí přípravné utkání Sklářů. Tentokrát jím byl soupeřem pátý tým loňské sezóny jihočeského krajského přeboru - Humpolec. Ani tentokrát nebyla světelská sestava kompletní. Chybělo v ní hned osm hráčů, ale poprvé v přípravě nastoupil Jaroslav Žák.

3. kolo | neděle 18.09.2016, 17:30

TJ Jiskra Humpolec - HC Světlá nad Sázavou

Branky za Světlou: 9. Venc (Doležal Jar.), 26. Doležal Jar., 34. Žák, 36. Šíma, 56. Křišťan V.

TJ Jiskra Humpolec:

HC Světlá nad Sázavou: Koubský - Svoboda, Včela O., Kořínek, Fibikar, Šíma, Fibikar, Trupl - Včela P., Žák, Špatenka, Venc, Doležal Jar., Kopecký, Dušátko, Křišťan V.

Skóre otevřel v deváté minutě Kuba Venc, když obdržel krásnou zadovku zpoza branky, kterou poté usměrnil mezi tělo a ruku domácího brankáře.  Na druhý gól si musela početná enkláva světelských fanoušků, kterých přijelo kolem čtyřicítky, počkat až do druhé třetiny. V 26. minutě hrála Světlá přesilovku, v níž se jí dlouho nedařilo prosadit, až musel všechnu zodpovědnost na sebe vzít Jarda Doležal a střelou z první rozvlnil síť za domácím brankářem. V půlce třetiny prostřídala domácí Jiskra brankáře, do branky se tak dostal ex-světelský Mikuš. Ten nejdříve zlikvidoval hned tři gólové příležitosti sklářů, ale na střelu Žáka byl už krátký. Stejně tak i na pokus Ondřeje Šímy, který si puk nejdříve na Mikuše sám nahodil a k odraženému puku dojel jako první a zasunul ho za roztáhnutého Mikuše. To bylo z druhé třetiny vše.

V osmé minutě poslední třetiny se gólově prosadili i domácí. Proti tvrdé střele z „voleje“ neměl Koubský šanci. V půlce třetiny se za domácí střídačkou strhla rvačka mezi Kopeckým a domácím hráčem. Tu sice Kopecký prohrál, ale zdá se, že světelská kabina našla nového „zlého“ muže, protože pro Míru to byla už druhá rvačka ve třech zápasech a v Brodě visela jedna bitka ve vzduchu. Ale zpět k zápasu. Světlá získala výhodu pětiminutové přesilovky, která potom byla zvýhodněna dalším dvouminutovým trestem pro domácí. Ale Skláři nabídnutou přesilovou hru pět na tři nevyužili, ba naopak si v ní nechali dát gól! Koubský vyrazil puk pouze před sebe a domácí útočník už ho potom dorazil za jeho záda. Na tento gól našel po třech minutách odpověď Vlasta Křišťan, když z mezikruží poslal puk nad lapačku domácího brankáře.  V čase 56:37 zneškodnil Michal Koubský trestné střílení, ale o dvě minuty později kapituloval po třetí, když se před ním zjevil domácí hráč zcela osamocen.

Jakub Kořínek (hrající trenér HC Světlá nad Sázavou): Dneska výborný začátek, prvních pět, deset minut jsme hráli přesně to, co jsme chtěli, hodně jsme napadali, chodili jsme po nich a měli jsme veškeré kotouče hned v útočném pásmu. Samozřejmě z toho jsme dali i první gól na jedna - nula. Potom se to zkomplikovalo, měli jsme tam nějaké vyloučení, začali jsme zbytečně zmatkovat a stala se z toho hrozná plácaná. Nedali jsme si přesnou přihrávku a tím jsme je dostali do hry. Druhá třetina od nás byla zase lepší, lepší pohyb a napadání. Tam jsme rozhodli, napadali nám tam nějaké góly, ale domácí hráli aktivně a napadali nás a z toho byly nějaké chyby vzadu. Kouba nás, ale skvěle podržel. Ve třetí třetině přišlo podcenění, prohráli jsme jí 3:1, což je špatný. Navíc jsme dostali gól v naší přesilovce pět na tři. To se nám samozřejmě taky nemůže stávat. Celkově v zápase byly nějaké dobré věci a nějaké špatné, tak jak to v přípravě bývá. Ale hodnotím to pozitivně, vyhráli jsme, a to je hlavní.