Na hokej jen v sedě a s rouškou

18.09.2020 | Filip Beneš

Ve středu oznámil ministr zdravotnictví Vojtěch opatření v podobě zákazu pořádání vnitřních akcí s účastí více než deseti stojících osob. Toto opatření se vážně dotkne i organizace hokejových utkání našeho klubu. Níže Vám přinášíme potřebné informace.

Kapacita stadionu a rozdělení sektorů
Oficiální kapacita stadionu, 550 míst, byla vládním nařízením snížena na 176 míst pouze na sezení. Každá řada je označená písmeny (A-D) a všechny sedačky jsou označeny číslovkou (na levé straně tribuny 1-23 a na pravé 24-24). Na tyto místa bude klub prodávat/uvolňovat místa dle schématu, který bude připraven u vstupu. Klub bude prodaná/uvolněná místa evidovat, tak aby nebylo na stadion vpuštěno víc lidí, než je oficiální kapacita k sezení. Tímto prosíme všechny návštěvníky, aby striktně seděli pouze na místě, které mají uvedené na vstupence.
Klub bude řešit případné rozšíření kapacity instalací prozatímních sedaček na tribunu na stání pro členy Fan-klubu – ovšem během sobotního přátelského utkání (19. září) nebudou tyto sedačky ještě k dispozici.
Stání kolem mantinelu je rovněž zakázané.
Balkón nad ledovou plochou - „V.I.P.“ prostor bude uzavřen.

Vstupenky a permanentky
V sobotu na přátelské utkání proti Poličce bude vstupné zdarma a na mistrovská utkání budou prodávány místenkové vstupenky. Vzhledem k omezené kapacitě nebudeme při mistrovských utkáních prodávat vstupenky hostujícím fanouškům.
Jednotné vstupné při mistrovských utkání Krajské ligy mužů bude 50,-.
Permanentky v letošní sezóně prodávány nebudou.

Bufet
Komplikovanější situace se vyskytla u organizace občerstvení na domácích zápasech, protože snížená kapacita platí i pro bufet. Ten má oficiální kapacitu 30 osob k sezení, což by pro pronajímatele znamenalo velké riziko, že maximální kapacita nebude dodržena. V případě, že bufet bude v provozu, musí se všechno zakoupené občerstvení (limo, pivo, jídlo) konzumovat přímo v prostoru bufetu – vnášení a konzumace občerstvení (jak vlastního tak koupeného na ZS) bude v prostoru hlediště zakázáno! Povolen bude jen případný průchod ven ze stadionu, kde už je konzumace povolena.