Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Krajíček: Cílem je vyhrát Martincův pohár

25.02.2019 | Jan Borek

S odstupem po skončení čtvrtfinálové série s Chotěboří jsme požádali o rozhovor manažera hokejového klubu Jana Krajíčka.

Ahoj. Jak hodnotíte čtvrtfinálovou sérii s Chotěboří a co rozhodlo o postupu soupeře?
Šli jsme do play-off z 2. místa na soupeře, s kterým se nám dlouhodobě nedaří. Jednoznačně si myslím, že o postupu rozhodli první dva zápasy, kdy jsme byli jasně lepším týmem a oba jsme měli vyhrát. Zejména totální herní výpadek v prvním utkání pět minut před koncem utkání za stavu 3:1 dodal soupeři sebevědomí a nám prostor o sobě pochybovat. Tím následně vznikali situace, kdy hráči sporné momenty nezvládali emočně, což byla pro soupeře voda na jejich mlýn. Navíc nám v sérii na rozdíl od soupeře někteří klíčový hráči nehráli v optimální formě. Chotěboř postoupila díky vetší kompaktnosti, disciplíně a velké formě skvěle chytajícího brankáře Peška.

Ve středu po delší pauze vstupujete do play-off o pohár Vl. Martince. S jakým cílem?
Jednoznačně z pozice nejvýše postaveného mužstva chceme vyhrát celé play-off a získat pohár pana Martince.

Proslýchá se, že v těchto utkáních dostanou prostor i někteří junioři?
Ano, je to tak. Junioři nám již druhým rokem hrají špičku první ligy a jednoznačně si někteří zaslouží dostat prostor. Po doporučení trenéra juniorů je ve hře 5 hráčů juniorky, které bychom chtěli vidět v těchto zápasech. Neříkám, že budou hrát všichni najednou, ale jednoznačně je chceme vidět postupně v plné zátěži. Kdo kdy nastoupí je na trenérech...

Nemyslíte si, že dojde k výraznému oslabení týmu?
Nemyslím si. Vezměte si jaký impuls pro výkonnost týmu měli junioři D. a V. Piskač, Kohout a Přibyl. Navíc někteří junioři, jako Zvěřina a Adam, již nastoupili a byli pro tým přínosem. Jsme v situaci, kdy máme dva hráče do konce sezóny v trestu (pozn. Šíma a P. Včela), Kubáta a Zvolánka letos už nepustí zranění a Kuba Bradáč má problémy s ramenem. Naší koncepcí je navíc koukat do budoucna, kdy na těchto mladých hráčích budeme chtít stavět tým. Dlouhodobě prezentuji, že nebudou hrát ve Světlé hráči, kteří za to budou chtít brát peníze jako to je u většiny ostatních klubů. Věřím, že s touto filosofií klubu se ztotožňují i fanoušci a ve stejné míře jako při čtvrtfinále nás podpoří v cestě za pohárem Vl. Martince...

Díky za rozhovor.

 
Správný sport
Aktuální články
Nábor
Utkání
Muži | Neděle 09.02.2020, 17:00
3. čtvrtfinále
3:2
Choceň - Světlá nad Sázavou
 
Muži | Neděle 23.02.2020, 17:30
1. semifinále PVM
VS.
Hlinsko - Světlá nad Sázavou
 
Junioři | Sobota 15.02.2020, 18:15
23. kolo
3:7
Česká Třebová - Světlá nad Sázavou
 
Junioři | Sobota 22.02.2020, 16:00
24. kolo
VS.
Světlá nad Sázavou - Třebíč
 
Mladší žáci | Sobota 08.02.2020, 10:00
25. kolo
1:6
Skuteč - Světlá nad Sázavou
 
Mladší žáci | Sobota 22.02.2020, 09:00
24. kolo
VS.
Chotěboř - Světlá nad Sázavou
 
Lyoness
Lyoness
Instagram
Instagram
 
HC Světlá nad Sázavou - kontakt: j.krajicek@email.cz RSS