Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na slovíčko s Jakubem Kořínkem

31.08.2017 | Filip Beneš

Před prvním tréninkem na ledě jsme požádali hrajícího trenéra Jakuba Kořínka, aby nám v pár bodech shrnul dění v A-týmu.

O minulé sezóně

 Minulá sezóna byla pro nás úspěšná. Splnili jsme cíl, který jsme si dali a všichni jsme si přáli ho splnit. Samozřejmě to nebyla jednoduchá cesta, tak jsme rádi, že se nám to podařilo. Myslím, že se opět ukázala velká síla toho týmu, co tady je, s čímž panovala spokojenost.

O letní přípravě

Po sezóně proběhly, troufnu si říct, zasloužené oslavy. Poté následovala pauza a opět zasloužený odpočinek. Přes léto jsme se tradičně scházeli dvakrát nebo třikrát. Nedělali jsme nic fyzicky náročného, spíše jsme se udržovali v kondici formou nějakých sportovních her, například fotbalu a hodně jsme hráli hokejbal. Proběhla asi tradiční letní příprava, na kterou jsme všichni zvyklí. Prázdniny byli v našem podání trošku volnější, ale teď už netrpělivě vyhlížíme, kdy najedeme na led. Bohužel letos to je na můj vkus velice pozdě. Podle mě to je trochu ostuda, když se podíváme, jaký tu máme pěkný zimák a skvělé zázemí. Jít na led 1. září mi prostě přijde špatný. V posledních čtrnácti dnech jsme zas najeli na tréninky na suchu, abychom se před tím trochu rozhýbali.

O novinkách v kabině

Tak myslím, že všichni už vědí, že Jarda Žák ohlásil konec kariéry a jeho rozhodnutí samozřejmě respektujeme. 8. září proběhne na jeho počest rozlučkový exhibiční zápas, tímto všechny zvu, aby přišli Jardovi poděkovat za všechno, co tady pro ten klub odvedl. Druhé velké oslabení našeho týmu je Radim Křišťan, který odchází do Čáslavi na hostování. Bylo to Radimovo rozhodnutí, které taktéž respektujeme. Oběma, jak Jardovi, tak Radimovi, přejeme, aby se jim dařilo jak v osobním životě, tak i v tom profesním nebo sportovním. Z odchodu by to mělo být všechno. Je to citelné oslabení toho týmu, když to tak řeknu, protože tím nám odchází plus mínus sto kanadských bodů. Na oba odchody se snažíme nějak reagovat. Bohužel sehnat nějaké kvalitní hráče na tuhle úroveň je obtížné. Máme nějaká jména, které s námi začnou trénovat, ale to asi není nic, co by mohlo nahradit ty tahouny týmu. Ovšem to není ta hlavní cesta, na kterou bychom se chtěli soustředit na to, co tady máme.  Máme tu mladý kluky, se kterými chceme pracovat. Do budoucna bychom rádi do sestavy zapracovali mladý kluky, co tu máme. Realizační tým se nemění, vše zůstává stejné jako v minulé sezóně. To znamená, trenéři já s Jirkou Přibylem, ten povede opět i dorost, manažer Honza Krajíček a vedoucí Pepa Smrž.

O přátelských utkáních

Po dvou trénincích na ledě půjdeme hned do, myslím si, velmi těžkého zápasu v Čáslavi. Už se na to samozřejmě těšíme. Letos máme v přípravě výborný soupeře, máme tam Velmez (Velké Meziříčí), což je vicemistr jihomoravského přeboru, takže to určitě bude kvalita. Plus tam jsou zápasy s Humpolcem a generálku obstará brodské béčko. Pevně věříme, že nám tyhle zápasy hodně dají, očekáváme od nich velkou kvalitu.

O nadcházející sezóně

Chtěli bychom navázat na výsledky z minulé sezóny, to je bezpochyby jasné. Nechci říct, že to bude obtížný, ale ono samo o sobě potvrdit takovýto úspěch je vždycky velice těžké. Navíc tady máme momentálně ty dva citelné odchody. Takže určitě nebude jednoduché navázat na minulý rok. Ovšem nechci, aby to někdo chápal tak, že to letos kvůli tomu hodláme zabalit, to v žádném případě. Vždycky máme ty nejvyšší cíle. I tak ten tým má velikou kvalitu, navíc jsou tady hráči, kteří už jsou ve věku, kdy by měli přebírat tu zodpovědnost na sebe. Plány jsou hrát co nejlepší hokej a bavit fanoušky na tribunách. Myslím, že po minulé sezóně nemůžeme mít jiný cíl nebo spíše snahu než zopakovat loňský úspěch.

 
Týden hokeje
Aktuální články
Zpackaná druhá třetina nás přišla v Chotěboři draho

Stejně jako v Chrudimi tak i do zápasu v Chotěboři jsme vstoupili skvěle. Nadějně rozehraný duel proti lídrovi tabulky jsme si však ve...

 
NEDĚLNÍ UTKÁNÍ S HLINSKEM ZRUŠENO!!!

Hokejový klub HC Světlá nad Sázavou upozorňuje všechny fanoušky světelského hokeje o zrušení nedělního domácího utkání Krajské...

 
Studená sprcha v Chrudimi: 4 inkasované góly za 4 minuty

Utkání v Chrudimi se nám podařilo dobře rozehrát, když v polovině utkání jsme nad domácími orlicemi drželi slibné vedení 3:1. V...

 
Zápas v Moravské rozhodl Čikl 3 vteřiny před koncem
 
Bojovnost až do konce se nám proti kohoutům vyplatila
 
Ostuda v Ledči zkontumována ve prospěch sklářů
 
Jan Krajíček: „Krajský hokej by měl být o lásce k hokeji a klubismu, ne o penezích“
 
Týden hokeje v Pěšinkách
 
Jaroslav Žák se s kariérou rozloučil vítězně
 
Čáslav přejela Světlou značným rozdílem
 
Pojď hrát hokej
Nábor
Utkání
Muži | Středa 18.10.2017, 18:30
6. kolo
7:5
Chotěboř - Světlá nad Sázavou
 
Muži | Neděle 22.10.2017, 17:00
7. kolo
VS.
Světlá nad Sázavou - Choceň
 
Starší dorost | Sobota 07.10.2017, 13:30
7. kolo
1:4
Světlá nad Sázavou - Litomyšl
 
Starší dorost | Sobota 21.10.2017, 17:00
10. kolo
VS.
Světlá nad Sázavou - Česká Třebová
 
Mladší žáci | Sobota 14.10.2017, 11:30
6. kolo
Světlá nad Sázavou - Humpolec
 
Mladší žáci | Neděle 22.10.2017
7. kolo
VS.
Bystřice nad Pernštejnem - Světlá nad Sázavou
 
Fanshop
Fanshop
Lyoness
Lyoness
Instagram
Instagram
 
HC Světlá nad Sázavou - kontakt: j.krajicek@email.cz RSS