Mistrovský double Jiřího Přibyla

30.03.2017 | Filip Beneš

Velké terno si připsal Jiří Přibyl jako trenér světelského áčka a dorostu. Oba týmy dokázal dovést na absolutní vrchol a je snad jediným trenérem Světlé, který dokázal vyhrát dvě soutěže v jednom ročníku. Tady Vám s úspěšným lodivodem Sklářů přinášíme rozhovor.

Jirko, ještě než začneme, dovol, abych ti pogratuloval k získání dvou titulů. Jaké jsou tvé pocity s odstupem několika dní?

Myslím si, že mi tak nějak ještě všechno nedochází. Samozřejmě že pocity jsou fantastické a že se stalo něco úžasného, ale jak říkám, je to všechno  ještě moc čerstvé.

Co říkáš tomu, že jsi první trenér ve Světlé, který dokázal vyhrát dvě soutěže v jednom ročníku?

(smích) Vážně? Chtěl bych říct, že to je hlavně zásluha kluků, jak v dorostu, tak v áčku.

Kdybys měl porovnat oba mistrovské tituly v áčku a dorostu, který bylo pro tebe těžší vyhrát?

Oba dva tituly byly něčím, svým způsobem zvláštní. Těžší? Oba byly hodně náročné a hlavně vůči klukům zasloužené.

Co je pro každé z prvenství specifické?

U dorostu to bylo poprvé v historii. Měl jsem trochu strach, že to kluci hlavně nedají v hlavě. Že se jim, jak se říká, rozklepou kolena. Všechno zvládli a to i díky fantastické podpoře diváků v posledním utkání. U chlapů to bylo o partě a ta je tady opravdu hodně silná! O úspěchu a neúspěchu rozhodují maličkosti a my jsme je vyřešili, jak u dorostu, tak u chlapů, na výbornou.

Kdy jsi zažíval nejhorší momenty v sezoně? Jak u áčka, tak u dorostu.

U dorostu jsme měli menší krizi po Vánocích. U chlapů se střídaly dobré a špatné chvíle častěji, ale nejde vyhrávat celou sezonu. Stačí vyhrát, když se má.(smích).

Jak jsi dokázal motivovat třeba áčko za stavu 0:2 v semifinále s Moravskou Třebovou?

My jsme s Kubou (Jakub Kořínek, druhý trenér pozn.) udělali pár změn v systému naší hry, zkusili dát nějaký impuls a ono to vyšlo. Potom už to bylo jenom na hráčích, na jejich srdíčku.

Ve finále se pak Skláři ocitli v opačné situaci. Soupeř dokázal ze stavu 2:0 vyrovnat na 2:2. Jaká byla atmosféra v kabině?

Kluci byli odhodlaní. Zdravě naštvaní. Kouzlo party zapůsobilo a my jsme vyhráli. Byla radost stát třetí třetinu na střídačce a vidět ten nejlepší hokej co umíme.

Co plánuješ s dorostem (případně s juniorkou) v příští sezoně?  Údajně by mělo dojít k reorganizaci mládežnických soutěží…

Mělo by dojít ke změnám, ale přesně ještě nevím, jak to všechno bude.

Co říkáš na světelské prostředí a vztahy v klubu? Dokázal bys to porovnat třeba s jinými týmy, kde jsi působil?

Tady když se něco řekne, tak to platí. Krajda (Jan Krajíček, místopředseda klubu pozn.) stál za námi celou sezonu a vždy nám vyšel s Kubou ve všem vstříc. Je tady ohromná parta lidí, kteří si rozumí a onu pohodu přenáší úspěšně i na led. Nebudu srovnávat jiné týmy. Každý má své.

Najde se naopak něco co ti u Sklářů chybí?

Já jsem tady spokojený.

Ty sám sis před sezónou na sebe vzal těžký úděl trénovat dorost i áčko zároveň. Jak tuto zkušenost po roce hodnotíš? Neplánuješ si třeba nějakou činnost ubrat?

Bylo to vážně dost náročné. Ale myslím si, že to stálo za to!!

Teď přejdeme na trošku osobnější otázky, pokud ti to nevadí. Co na tvoje “volnočasové“ aktivity doma říká manželka? Určitě musí být velmi trpělivá, když obětuješ tolik času hokeji.

Já mám hodnou a chápající manželku. Jak říká, spíš by se divila, kdybych byl doma a koukal se s ní na televizi.

Další rodinná otázka. Jak jsi jako trenér Světlé prožíval zápasy s béčkem Havlíčkova Brodu, za který hraje tvůj starší syn Michal?

Já jsem mu před zápasem říkal, že by mi nevadilo, kdyby nám dal gól, ale že vyhrát musíme my.(smích)

Mladší syn, Jiří, zase válí za starší dorost bruslařského klubu. Dočkáme se okamžiku, že ve Světlé budou hrát bratři Přibylové pod vedením svého táty?

Hokejové cesty jsou nevyzpytatelné, ale já preferuji nejprve vzdělání a poté ať si se svým volným časem naloží jak chtějí.

A teď už pryč od hokeje. Už máš nějaké plány, jak budeš trávit volný čas, než se zápasový kolotoč roztočí v září nanovo?

Vynahradím čas rodině.

Máš něco, co bys rád vzkázal hráčům dorostu a A-týmu?

Ať si uvědomí, že dokázali něco fantastického, něco skvělého, ale ještě spousta věcí, důležitých chvil a momentů je v životě čeká. A samozřejmě jim chci poděkovat za nádhernou sezonu. Děkuji

Díky za rozhovor a ještě jednou gratuluji k titulům.